Gdy chcesz schudnąć ale nie masz czasu – dieta online

Wiele osób chciałoby zmienić nawyki żywieniowe i schudnąć, jednak nie wiedzą, jak to zrobić, ponieważ są bardzo zapracowane. Regularne wizyty u dietetyka na drugim końcu miasta pochłaniają za dużo czasu. Rozwiązaniem może być dieta online. W tym artykule powiemy o zaletach skorzystania z usług dietetyka online. Podpowiemy też, co zmienić, by zacząć chudnąć.

Dietetyk online – Tak czy nie?

Niestety dbanie o smukłą sylwetkę jest coraz trudniejsze. Dlaczego? Z każdej strony narażeni jesteśmy na niezdrową żywność. Nawet, jeśli ktoś stara się nie jeść Fast foodów i tym podobnych, to w sklepach dostępna jest masa przetworzonych produktów. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy ile zjadamy cukru i chemii. Przez tak przetworzoną żywność nie trudno jest przybrać na wadze. Oczywiście to nie jedyny powód rosnącego wskaźnika osób z nadwagą w Polsce. Ogromne żniwo nadwagi zbiera stres. Wielu z nas, w stresujących sytuacjach podjada. Po za tym niektórzy po prostu nie wiedzą jak jeść. W jakim sensie? Nieregularność w posiłkach, brak śniadań, głodówki – to często spotykane błędy żywieniowe. Ale o tym jak jeść, aby pokarm przetrawiany był w składniki budulcowe i energię a nie w tkankę tłuszczową, najlepiej porozmawiać z dietetykiem. Nie masz na niego czasu? Dietetyk online to rozwiązanie dla Ciebie.

dietetyk online

Jak wygląda dieta online?

Dieta online polega na sześciu prostych krokach: 

  • wypełnij i wyślij ankietę na stronie internetowej dietetyka, 
  • poczekaj na odpowiedź,
  • wspólnie z dietetykiem ustal cel,
  • opłać dietę,
  • regularnie konsultuj przebieg diety.

Jak widać, to nic skomplikowanego! Dietetyk ułoży dla ciebie zbilansowany jadłospis, do kilka praktycznych rad, a także będzie cię motywował i kontrolował postępy twoich prac. Ale sam też możesz wiele zmienić.

Śniadanie, woda, ruch, sen…

Często, aby schudnąć, wystarczy zmienić jedynie kilka nawyków. Jesz w domu śniadania? Jeśli nie to zacznij. Nasz pierwszy posiłek powinien być pożywny i spożywany do godziny od wstania. Posiłki jedz regularnie – najlepiej co 3 godziny. Postaraj się pilnować kalorii. Sprawdź, jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie i obliczaj ile spożywasz. Pij dużo wody – nasz organizm potrzebuje wody do wszystkiego – w tym do odpowiedniej pracy metabolizmu. Postaw na ruch!  Każdy spacer, bieg, jazda na rowerze, pływanie czy nawet rozciąganie pobudzi twój układ trawienny, ale tez korzystnie wpłynie na samopoczucie. Ostatnia rada to: dbaj o sen – okazuje się, że zbyt mała ilość snu przyczyniać się może do problemów z odchudzaniem.