Jacuzzi – czy jest w hotelowym apartamencie?

Wybierając się w podróż poślubną chcemy, aby był to niezapomniany wyjazd. Z założenia raczej nie oszczędzamy na miesiącu miodowym. Pary Młode bardzo często finansują swój wyjazd z pieniędzy, które otrzymali od gości na weselu. Mając odpowiedni zapas gotówki często decydujemy się na bardzo dobry hotel. Co powinno się znaleźć w naszym apartamencie? Czy w naszym pokoju będzie duże łóżko, prywatna łazienka, sejf lub jacuzzi? Odpowiadamy!


Czym powinniśmy się kierować wybierając hotel?
Branża hotelarska już dawno temu ułatwiła zadanie gościom wprowadzając system gwiazdek. W Polsce 5-gwiazdkowy system kategoryzacji hoteli wprowadziła Ustawa o Usługach Turystycznych z 1997 r. W ciemno możemy jechać do 5-cio gwiazdkowego hotelu gdy chcemy zaznać odrobiny luksusu. Zanim jednak klikniemy przycisk “zarezerwuj” powinniśmy sprawdzić lokalizację hotelu. Czasami nawet te najbardziej luksusowe obiekty są zlokalizowane na uboczu. Jest to dobra opcja, gdy chcemy odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się w miłym otoczeniu. Takie hotele zazwyczaj posiadają restaurację, spa, siłownię, jacuzzi i basen, a więc cały swój urlop możemy spędzić nie oddalając się od naszego apartamentu. Gdy jednak spędzamy urlop w stolicy lub pięknym, zabytkowym miejscu, to warto wybrać hotel w centrum. Będziemy wtedy mogli wybrać się na spacer i zwiedzać okoliczne muzea i pomniki.

Jacuzzi


Czego możemy spodziewać się po 5 gwiazdkach?
5 gwiazdek to ocena przyznawana tylko hotelom najwyższej klasy. Dodatkowe elementy wyposażenia to jacuzzi, płaszcz kąpielowy, telefon i waga. Często są to pokoje z ładnym widokiem, np. na morze lub las. To, co jest ważne gdy wybieramy się na wycieczkę zagraniczną jest fakt, iż obsługa takiego obiektu jest dwujęzyczna. Zazwyczaj drugim językiem, którym posługuje się obsługa jest język angielski. Możemy także liczyć na usługę konsjerża, czyli osobistego asystenta gościa hotelowego. 5 gwiazdek to także gwarancja codziennego sprzątania, codziennej wymiana pościeli i ręczników.