Jakie pilniki warto wybierać?

Interesuje Cię tematyka kosmetyczna? Może sama pracujesz, jako kosmetyczka i chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej o pilnikach do paznokci? Zapraszamy do dalszej części artykuł€, w którym przeczytasz same ciekawostki.

W co inwestować?

Na samym początku warto zastanowić się, do jakich paznokci szukamy rozwiązania. Inny pilnik sprawdzi się do paznokci delikatnych i kruchych, inny do naturalnych, a jeszcze inny do akrylowych. Na początek dobrze jest zainwestować w komplet pilników do paznokci, który będzie zawierał pilniki o różnej gradacji. Dzięki temu będzie można wykonać różnorodne zabiegi przy płytce paznokcia. Do czego służy gradacja?

Czy ziarnistość pilników jest bardzo ważna?

Profesjonalna nazwa ziarnistości pilników w kosmetologii to gradacja. Pilniki posiadają różne gradacje po to, aby móc dobrać dany pilnik do płytki paznokcia, ale także do różnych prac. Pilniki z wyższą ziarnistością są szorstkie i mocno piłują płytkę, natomiast pilniki z niską ziarnistością idealnie nadają się do polerowania. Określa ona więc prace, które wykonamy przy pomocy pilnika z daną gradacją. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam dostosować odpowiednie narzędzia do pracy. Gradacje możemy podzielić na:

Pilniki gruboziarniste gradacja wynosi od 80 do 100,

Pilniki średnioziarniste (100-180),

Pilniki drobnoziarniste (180-400),

Polerki (500-3000).

Bloczek polerski do paznokci

Oczywiście czym większa gradacja, tym pilniki lub bloczki polerskie do paznokci są delikatniejsze. W sklepach możemy spotkać także oznaczenia 100/180. Co one oznaczają? Są to pilniki dwustronne, które posiadają dwa rodzaje gradacji. Różnica jest wyczuwalna, także bez problemu sprawdzimy, która gradacja jest wyższa, a która niższa.

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie dobranie pilnika?

Każda kosmetyczka powinna znać się na gradacjach tak, aby móc dostosować odpowiednie pilniki do każdej klientki. Każda z kobiet, a nawet mężczyźni mają różne płytki paznokcia. Różne gradacje będą więc potrzebne w każdym salonie kosmetycznym czy w domu. Odpowiednie przygotowanie paznokci do malowania to klucz do pięknie wyglądających dłoni, właśnie dlatego znajomość gradacji jest tak ważna. Nie warto jednak inwestować we wszystkie gradacje, jeśli używamy pilniki dla siebie. Wystarczy wybrać odpowiednią ziarnistość.