Kiedy nad morze? Gdzie? Jaki hotel wybrać? – Kilka porad wakacyjnych

Chociaż wszystko bardzo podrożało, a morze bałtyckie ma raczej średnie opinie, to wciąż można miło spędzić nad nim urlop. Lepiej wybrać drogi hotel czy domki letniskowe Mielenko? Kiedy najlepiej pojechać nad morze w Polsce? Jaką miejscowość wybrać? Odpowiedzi poznasz czytając artykuł. Zapraszamy.

Kiedy najlepiej pojechać nad morze?   

Jeśli mówimy o morzu Bałtyckim, to zdecydowanie ogranicza nas pogoda. Jadąc do połowy czerwca najprawdopodobniej nie wykąpiemy się ani razu, ponieważ woda będzie jeszcze naprawdę zimna. Natomiast od września robi się zimno na dworze. Dlatego, gdyby patrzeć jedynie na kąpanie w morzu, najlepszy jest lipiec i sierpień. Niestety, ponieważ na tych miesiącach zależy większości, w wakacje na plażach są tłumy. Oczywiście niektórym zupełnie to nie przeszkadza. Ale dla tych, którzy lubią prywatność, podczas wyjazdu w okresie wakacyjnym proponujemy półwysep helski, szczególnie plaże między helem a Juratą. Prawda jest, że trzeba do nich dojść przez las i to dość daleko, jest też problem z parkingiem, za to ludzi jest malutko. Można czuć się bardzo komfortowo. Jeżeli nie masz dzieci i urlop możesz wziąć we wrześniu, to warto z tego skorzystać. Do połowy września zwykle jest jeszcze ciepło. Woda również zachęca do kąpieli, a ludzi jest zdecydowanie mniej.

domki wczasowe Mielenko

Domki letniskowe Mielenko, hotel, czy apartament?  

Oto jest pytanie – jaki rodzaj noclegów wybrać. Duża część Polaków chce po prostu żeby były to tanie noclegi Mielenko, a bez większego znaczenia jest poziom. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że statystyczny Polak jedzie na urlop raz w roku, warto wybrać miejsce, w którym naprawdę wypoczniemy, będzie czysto i wygodnie. Inaczej wyglądają wakacje z dziećmi, a inaczej bez nich. Jeżeli jedziesz z maluchami, postaw na domki letniskowe Mielenko. Dlaczego? Ponieważ w nich dzieci będą mogły szaleć, hałasować, bez obaw, że sąsiad z dołu czy apartamentu obok przyjdzie ze skargą. Domki wczasowe Mielenko zapewniają większą prywatność. Nawet na wyjazd z przyjaciółmi nadają się lepiej. Jednak, na podróż jedynie z drugą połówką można zarezerwować nieco droższą opcję apartamentu. Może coś z widokiem na morze? A może ze strefą spa?