Po co wykonuje się zabieg sublimacji?

Nie każdy interesuje się metodami znakowania odzieży. Mimo wszystko warto jest zapoznać się z techniką, która nazywana jest sublimacją. Czy wiesz co to jest sublimacja odzieży? Czym się ona charakteryzuje? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Wszystko na temat sublimacji

Sublimacja odzieży sportowej polega na trwałym wniknięciu barwników nadruku w strukturę materiału. Sublimacja jest procesem chemicznym, który pozwala na odwzorowanie wielobarwnych i skomplikowanych grafik na odzieży reklamowej i artykułach tekstylnych. Wykonuje się ją tylko i wyłącznie na jasnych, najlepiej białych materiałach, ponieważ najlepiej przyjmują one znakowanie. Cieszy się to ogromną popularnością, ponieważ jest to najprostsza, a zarazem najwytrzymalsza technika nadruku. Co ciekawe, nadruk nie jest w ogóle wyczuwalny, dlatego coraz więcej osób się na niego decyduje.  

Dlaczego sublimację wykorzystuje się do odzieży sportowej?

Odzież sportowa sublimacja to produkt, którego używa się bardzo często, a co za tym idzie – często się go pierze. Sam materiał musi być przepuszczalny, ale jednocześnie wytrzymały na częste użycia. Do znakowania odzieży sportowej stosuje się technikę sublimacji, ponieważ jest ona najwytrwalsza na rynku.

Odzież sportowa sublimacja

Czy znakowanie jest potrzebne każdemu? Dla sportowców jak najbardziej. Często muszą wyróżniać się poprzez numerację czy napisy. Metoda sublimacji znacznie ułatwiła organizację wydarzeń sportowych, dzięki którymi ubrania gotowe na przykład na walki MMA czy inne turnieje odróżniają się od siebie i widownia jest w stanie skupić uwagę na swoim faworycie. Wybierają ją nie tylko sportowcy, ale także osoby, które cenią sobie jakość produktu. Taki nadruk jest w stanie idealnie odwzorować projekt na materiał. Dzięki temu sublimacja ceni się także, jako metoda znakowania ubrań na prezenty.

Podsumowując metoda sublimacji to obecnie najwytrzymalsza metoda znakowania. Decyduje się na nią wiele osób, ponieważ nie dość, że jest nie do zepsucia, nie jest wyczuwalna. Wiele sportowców z niej korzysta, ponieważ nie musi dbać o jej utrzymanie w jak najlepszym stanie – znakowanie bez względu na czynniki nie zmieni się.