Rury żaroodporne – zastosowanie we wkładach kominowych

Rolą wkładów kominowych jest zabezpieczenie komina – chronią intensywnie eksploatowany komin, by posłużył jak najlepiej, jak najdłużej. Można ich z powodzeniem używać zarówno w budynkach przemysłowych, komercyjnych jak i w nieruchomościach przeznaczonych do zamieszkania. W dużej mierze to, czy wybrać rurę kwasoodporną czy żaroodporną musi być oparte o następujące wytyczne: typ spalanych substancji i środowisko, w którym znajduje się zabudowa.

Poszczególne rury w użytku domowych kominów…

Rury żaroodporne cechuje to, że wykonane są ze stali o dużej grubości. Sprawia to, że są w stanie wytrzymać nawet bardzo wysokie temperatury. Jeśli wybierzesz dobrze dopasowany model rur żaroodpornych do swojego komina, będą one w stanie trwale chronić Twój dom przed osadzającą się sadzą i niebezpiecznymi, trującymi dla otoczenia gazami.

Warto też szukać oferty na rury kwasoodporne, które prezentują najlepszy stosunek ceny do jakości. To niemała inwestycja, ale prawda jest taka, iż oszczędzać nie warto – koniec końców może się to skończyć jeszcze większymi wydatkami. Stal kwasoodporna cechuje się dużą odpornością na działanie kwasów, które występują w wytwarzanej podczas spalania parze wodnej.

Blacha kwasoodporna

Jeśli tego nie chcesz, już dziś nie musisz wybierać!

W ofertach producentów możesz znaleźć wkłady kominowe, które łączą w sobie obie funkcjonalności: żaro- i kwasoodporne. Blacha kwasoodporna i żaroodporna nadaje się do kotłów zasilanych węglem, ekogroszkiem czy materiałem węglopochodnym. Wkład z tej stali jest najbardziej wytrzymały i co za tym idzie, jego cena również będzie najwyższa.

Wkłady kominowe uszczelniają komin i umożliwiają odprowadzenie spalin z instalacji grzewczej.  Odpowiedni wkład powinien odpowiednio ochronić komin przed zamakaniem oraz dać możliwość na odprowadzenie skroplin na zewnątrz komina. Zaopatrz się więc w te rury, które spełniają Twoje wymagania zarówno co do ich specyficznych właściwości jak i cenowe.