Usługi dźwigowe w rekordowo wysokich cenach

Usługi dźwigowe Poznań kosztują rekordowo dużo. Czy w 2023 roku sytuacja się zmieni? Jeśli tak, to w którą stronę to pójdzie – będą kosztować jeszcze więcej, czy jednak mniej? W tym artykule odpowiemy na postawione tu pytania. Powiemy również nieco o samych dźwigach. Ile ton może podnieść najsilniejszy z nich?

Co się dzieje?

 Choć ten temat staje się już powoli nudny, to cały czas mamy do czynienia z konsekwencjami wojny na Ukrainie. Inflacja, która tak nam doskwiera główne swoje źródło ma właśnie w wojnie. Ale wgłębmy się w ten temat nico bardziej. Dlaczego nawet usługi dźwigowe Poznań podrożały? Wynika to między innymi z wyższych cen paliwa. A taki dźwig Poznań spala zdecydowanie więcej niż samochód osobowy. Nie każdy dźwig to oczywiście maszyna samojezdna. Duzy samochód na którym może być przewożony dźwig spala nawet 30 litrów na 100 kilometrów. Kolejna sprawa to wyższa najniższa krajowa. Jeśli właściciel firmy wynajmującej maszyny budowlane ma zarobić, a przy tym zapłacić więcej pracownikom, musi podnieść ceny usług.

dźwig Poznań

Usługi dźwigowe Poznań w roku 2023?

Czy rok 2023 przyniesie zmiany w tej kwestii? Oczywiście, niestety prognozy nie wskazują na nic pozytywnego. Od stycznia VAT na paliwo wyniesie 23 %, a nie 8, jak w tej chwili. To oznacza kolejne podwyżki. Najniższa krajowa również wzrośnie jeszcze mocniej. Ponadto, nie wiemy, jak będą wyglądały kwestie ogrzewania i energii. Właściciele firm będą mogli zacząć wykorzystywać trudną sytuację. Jedno jest pewne – im szybciej zabierzemy się za inwestycje tym lepiej, ponieważ sytuacja na świecie – również w Polsce i krajach sąsiadujących – jest niezwykle niestabilna.

Ile dźwiga najsilniejszy z dźwigów?

Ile dźwiga najsilniejszy dźwig Poznań? Gdy jedziesz przez jakieś polskie miasto i widzisz dźwig zapewne zastanawiasz się, jaki jest wysoki. Prawdopodobnie ma on około 30 metrów. Dlaczego? Bo właśnie taki dźwig potrzebny jest do zbudowania 5 piętrowego budynku. Inaczej, gdy obserwujesz budowę wieżowca. Wtedy dźwig może mieć nawet 100 metrów wysokości i udźwig liczony w tonach, wynoszący 250 ton.  Każdy dźwig ma inne możliwości, inną siłę, wysięg i tak dalej. Niemiecki dźwig Liebherr LR 13000. Ma on ponad 245 metrów i sam waży 600 ton. Jaki ma udźwig? Może podnieść aż 3000 ton! Czy to najsilniejszy okaz świata? Nie, ale najwyższy. Tytuł dźwigu o największym udźwigu świata należy do SSCV Thialf. Ten półzanurzalny dźwig może unieść jednorazowo aż 14200 ton.