Założenie własnego bloga w sieci i podstawy SEO cypywritingu

Chcesz wiedzieć, jak założyć własnego bloga? Jak wygląda wykupienie własnej domeny? O czym warto wiedzieć? Zapraszamy do czytania.

Wykupienie własnej domeny jest znacznie lepsze niż blogspot.com czy wordpress.com

Zakładanie blogów na popularnych stronach inetrnetowych to duże ryzyko. Z jednej strony zaczynasz od podstaw i nic za to nie płacisz. Musisz jednak wziąć na siebie ryzyko, że Twoja strona zawsze może zostać z góry usunięta (istnieje takie ryzyko) – Twój blog w rzeczywistości nie należy do Ciebie, ale do witryny, która umożliwia Ci jego założenie. Taki blog jest również trudniej znaleźć w sieci. Masz małą możliwość rozbudowy graficznej, wizualność jest kiepska a funkcjonalność bloga – pozostawia wiele do życzenia.

Wykupienie własnej domeny może kojarzyć się błędnie z wysoką ceną takiej interesu. Nic bardziej mylnego! Twój blog nie musi inwestować w drogie domeny jak -shop, -art, -online, -live, czy – tv. Zamiast tego, możesz oprzeć się o domeny, które znajdziesz w cenie 20-50 zł za rok (tj. -pl, -com, -com.pl, czy -shop.pl). Jak widać, to, ile przeznaczysz na założenie własnej witryny internetowej jest zależne od długofalowości Twojego pomysłu. Nie warto np. wykupywać witryny z domeną -shop, jeśli uważasz, że Twoja oferta nie będzie miała popytu w kraju ani poza nim.

SEO copywriting

SEO copywriting rozprzestrzeni wiedzę o Twoim blogu w sieci!

Dobrze przygotowany tekst będzie wysoko oceniany przez Google, dzięki czemu znajdzie się w pierwszych wynikach wyszukiwań. W tym dziale dokształcamy się z SEO copywriting, które rozumie się jako szeroko pojmowaną kwestię wartościowego pisania tekstów na stronach internetowych, które w ostatecznym punkcie są w stanie poprawić widoczność witryny w sieci i zachęcić do czytania artykułów z bloga przez potencjalnych klientów.

SEO copywriting zaleca, by dopierać słowa kluczowe, posiadać lekkie pióro oraz często używać fraz kluczowych w naszych artykułach. Treści powinny być odpowiednio nasycone słowami kluczowymi. Formatowanie jest jednym z atutów tekstów. Internauci nie czytają tekstów, a jedynie pośpiesznie je skanują, w poszukiwaniu niezbędnych informacji. Dzięki formatowaniu tekstu, użytkownik otrzymuje przejrzystą i atrakcyjną wizualnie treść, która go do tego zachęci.

Czy już wiesz dlaczego tak ważny jest SEO coprywirting w prowadzeniu Twojego bloga? Spróbuj swoich sił i wykaż się kreatywnością w założeniu własnej witryny internetowej! Pamiętaj, że pomóc może także agencja marketingowa.