Znicze – jak prawidłowo dobrać wkład do znicza?

Odpowiedni rozmiar wkładu jest bardzo istotny, aby nasze znicze miał długi okres spalania. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego wkładu.

Czym się kierować czy zakupie wkładów do zniczy?

Najlepiej aby wziąć ze sobą znicz do sklepu i móc przymierzyć kilka wkładów. Dobór odpowiedniego rozmiaru i wysokości jest bardzo ważny! Przede wszystkim wkład nie może wystawać ponad tubę. Taki znicz szybko zgaśnie, gdyż otwory w nakryciu zostaną zakryte, a dopływ tlenu zostaje odcięty. Natomiast okopcenie znicza zdarza się, gdy wkład jest zbyt niski. Stanie się czarny i nieestetyczny. Niskie wkłady są bardziej niebezpieczne niż te zbyt wysokie. Obudowa wkładu może się zapalić, gdy wkład będzie nierówno ustawiony. Istotna jest także średnica wkładu. Dopasujmy ją do średnicy otworu w szkle. Dzięki temu wkład się nie przechyla i zapewnia centralne ustawienie płomienia w zniczu. Wkład będzie palił się równomiernie, a więc mamy pewność, że spaleniu ulegnie cały wosk.


O czym jeszcze pamiętać przy zakupie wkładów do zniczy?
Zgubne może okazać się kupowanie zniczy napełnionych parafiną do samego końca. Wydaje nam się, że taki znicz będzie palił się dłużej. Nic bardziej mylnego! Knot w takim zniczu znajduje się bardzo wysoko i może być gaszony podmuchem wiatru. Dodatkowo takie wysokie umiejscowienie knota, a co za tym idzie – również płonienia, może spowodować zapalenie się plastikowej pokrywki. Wkład włóż delikatnie do znicza, aby nie stłuc dna i nie połamać zastygniętej parafiny. Dobrą praktyką jest przycięcie knota. Dzięki temu płomień będzie równomierny, a znicz będzie palił się dłużej. Po przypaleniu wkładu należy odczekać chwilę, najlepiej by utworzył się niewielki basen. Dopiero wtedy można nałożyć nakrycie na znicz. Dobrej jakości wosk nie powinien mieć nieprzyjemnego zapachu.

Hurtownia zniczy sklep internetowy – kupuj znicze w e-sklepach!
Najtańsze znicze i wkłady znajdziemy w sklepach internetowych. Producenci oferują szeroką gamę produktów w atrakcyjnych cenach. E-zakupy są szybkie, łatwe, a co najważniejsze – bezpieczne w dobie pandemii. Za zakupy możemy zapłacić przelewem, lub wybrać opcję za pobraniem. Możemy znaleźć znicze ceramiczne, szklane, plastikowe, z grawerem, led i solarne.