Czy moc maszyny cięcia laserowego jest najważniejsza?

Jest wiele maszyn, które wykorzystywane są do cięcia laserowego. Różnią się one wieloma parametrami, ale jednym z najważniejszych jest moc. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, jak dobierać maszynę, na co szczególnie zwracać uwagę!

Czy warto kierować się mocą maszyny podczas jej zakupu?

Moc lasera jest bardzo istotna. To od niej zależy, jakiej grubości materiały będą mogły zostać poddane cięciu – im wyższa moc, tym grubsze materiały można obrabiać. Najczęściej wybierane modele to te o mocy 2 – 96 kW. Tnąc blachę tej samej grubości, prędkość będzie zwiększała się wraz ze wzrostem mocy. Nie należy jednak zakładać, że rozsądnym rozwiązaniem jest cięcie bardzo cienkich blach przy pomocy maszyny o mocy 6 kW.

Cięcie laserem Bydgoszcz – jak dobrać odpowiednią maszynę?

Wybór odpowiedniej maszyny do cięcia metali to nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy uwzględnić rodzaj materiałów, które będą obrabiane. Istotny jest również budżet, który posiadamy. Warto wiedzieć, że można skorzystać z wielu dotacji do nowego sprzętu. Jeśli wiemy, że będziemy mieć wielu klientów, to warto zainwestować w nowy i wydajny sprzęt. Warto zapytać o ofertę różnych firm, które oferują maszyny do cięcia laserowego. Jest wiele modeli tego typu maszyn, które różnią się nie tylko ceną, ale też producentem i parametrami. Warto zwrócić uwagę na moc lasera, prędkość cięcia oraz grubość materiału, który może być obrabiany.

Cięcie laserem Inowrocław

Z czyich usług skorzystać?

Chcesz skorzystać z usług cięcia laserem Inowrocław, jednak nie wiesz, z czyjej oferty skorzystać? Warto kierować się nie tylko ceną. Ważna jest również jakość świadczonych usług – jak nie najważniejsza! Zlecając taką usługę chcemy, aby obrabiane materiały nie wymagały dalszej obróbki. Dlatego najważniejsza jest precyzja. Aby ją osiągnąć przedsiębiorstwo musi posiadać wysokiej jakości zaplecze maszynowe, a pracownicy powinni być wykwalifikowani. Dlatego są to czynniki na które również powinieneś zwrócić uwagę!